Jadalnia idealna

Spożywanie posiłków jest jedną z najprzyjemniejszych części dnia. Odpoczywamy oraz regenerujemy siły spożywając lekkie zdrowe śniadanie, pożywny obiad, czy wykwintną kolację wraz z przyjaciółmi.
Jadalnia, czy wydzielona do spożywania posiłków strefa w salonie jest ważnym miejscem w naszym domu. Dlatego warto, aby to miejsce było zauważalnie wyodrębnione w przestrzeni naszego mieszkania czy domu.

W salonie warto zaakcentować ścianę znajdująca się najbliżej stołu. Może być to kolor, tapeta, boazeria angielska, okładziny ścienne, czy ciekawa dekoracja. W ten sposób wykonamy strefowanie w salonie lub nadamy osobliwy charakter jadalni.

Stół w prostokącie czy owalu?

Decyzja jaki rodzaj stołu wybrać jest kwestia indywidualną i zależy również od tego jaki efekt chcemy uzyskać i w jakim stylu utrzymujemy wnętrze. Stoły okrągłe czy owalne zajmują mniej miejsca (przy takich samych ilościach miejsc co prostokątne), umożliwiają łatwiejszy dostęp do tego co leży na stole, dobrą komunikację wzrokową zasiadających przy nim osób oraz są bezpieczne dla rodziny dziećmi bo nie posiadają kantów. Stoły prostokątne lepiej sprawdzają się w długich jadalniach oraz przy większej ilości planowanych miejsc.
Materiały

Obecnie praktycznie każdy materiał jest możliwy do stosowania w jadalni. Konglomeraty, metal, drewno, kamień. Niestety wszytko to wymaga odpowiedniej impregnacji. Przed ostatecznym wyborem należy przeanalizować wszystkie możliwości i dopasować je do naszego stylu życia.

Krzesła

Obecnie panuje pełna dowolność. Każde krzesło przy stole może być inne. Mogą być to takie same krzesła tyle, że każde w innym kolorze lub zupełny "misz-masz" styli. Oczywiście klasyczny komplet takich samych krzeseł zawsze się sprawdzi, zachowując harmonijność i porządek.

Jeżeli sporo czasu spędzamy przy stole warto pomyśleć o miękkim siedzisku. Może to być poduszka na krzesło lub krzesło tapicerowane.Oświetlenie

Kolejnym istotnym elementem jest dobrze dobrane oświetlenie. Najkorzystniej pod kątem użytkowania i estetyki jeżeli nad stołem zawiśnie lampa lub kilka sztuk (w zależności od wielkości stołu) Najlepiej sprawdzają się tu lampy wiszące oświetlające stół od góry.

Tekstylia

Jeżeli chcielibyśmy wyznaczyć strefę jadalnianą poprzez położenie dywanu to należy pamiętać, żeby dywan był na tyle duży , żeby po odsunięci krzesła, ono się nadal na nim znajdowało. Dywan powinien mieć krótkie włosie, łatwe w utrzymaniu. Grube włochate dywany będą uciążliwe do sprzątania resztek jedzenia, które spadną ze stołu jak i sprawią trudność w przysuwaniu, czy odsuwaniu krzeseł.
Dodatkowe meble

Jeżeli dysponujemy większą ilości miejsca warto pomyśleć o kredensie, komodzie czy dodatkowym regale gdzie będziemy przechowywać dodatkowe talerze, serwetki,szklanki, świeczki, sztućce czy obrusy. Wszystkie elementy, które mogą nam się przydać podczas posiłku. Dobrym pomysłem jest też bliska lokalizacja lodówki na wino czy barku.
Przy urządzaniu jadalni należy przeanalizować wszystkie powyższe aspekty. Przemyślenie tych wszystkich elementów sprawi, że spożywanie posiłków będzie jeszcze przyjemniejsze.

0 comments

Recent Posts

See All

tel: 500 025 486

©2019 by MINT Studio Wnętrz.